showit tvorba webu

Showit – tvorba webu jednoduše

showit, tvorba webu

sdílet článek

Během posledních deseti let jsem si vždy dělala svůj web sama a poznala jsem tak mnoho nástrojů, jak se dá web tvořit. Před sedmi lety jsem objevila Showit už jsem u něj zůstala. Showit je webová aplikace pro tvorbu webu speciálně pro fotografy a kreativní profesionály. Je to nesmírně intuitivní nástroj a já jsem nesmírně ráda, že jsem ho našla. Pro fotografy bych to jednoduchostí a efektivností přirovnala k práci s Lightroomem.

Během posledních deseti let jsem si vždy dělala svůj web sama a poznala jsem tak mnoho nástrojů, jak se dá web tvořit. Showit je webová aplikace pro tvorbu webu. Je to nesmírně intuitivní nástroj a já jsem nesmírně ráda, že jsem ho našla. Pro fotografy bych to jednoduchostí a intuitivností přirovnala k práci s Lightroomem. Ráda bych vám napsala několik důvodů, proč jsem jeho velkým fanouškem.

DRAG & DROP systém

Systém “táhni” a “pusť” – znamená, že můžete jakýkoliv prvek vzít a vložit ho na libovolné místo na stránce (bez jakýchkoliv omezení). V Showit totiž nejste limitování bloky ani ničím podobným. Showit je jako čisté malířské plátno, na které můžete namalovat kamkoliv, cokoliv. Práce v něm je tak jednoduchá, přirozená a kreativní, že si ho prostě musíte zamilovat. Showit používá tzv. canvasy. Představit si je můžete jako menší malířská plátna, která stavíte pod sebe a z nichž vzniká stránka. Úžasné je, že můžete svůj web pomocí canvasů tvořit nejen nahoru a dolů, ale také do stran.

Mobilní a desktop verze

Mobilní i stolní verzi webu máte při tvorbě postavené vedle sebe (v dual screen módu) a každou z nich můžete vytvořit odděleně od té první. Máte tedy mobilní design 100% pod kontrolou a to je v dnešní době velice důležité.

Živý design

Další věc, kterou na showit miluji, je že weby vypadají živě. Každý prvek můžete jednoduše a přesto velice detailně naprogramovat, aby působil, že žije a dýchá. To je jedna z věcí, podle které poznávám stránky vytvořené v showit. Jsou prostě jiné – živoucí. Mám také ráda možnost “přilepit” jakýkoliv prvek do popředí a procházet web pod ním.

Hosting v ceně

S Showit nemusíte řešit hosting navíc. Záloha webu probíhá každých deset minut, když pracujete v aplikaci nebo vždy když kliknete na publikaci změn. Automatické wordpress updaty a konstantní monitorování serverů jsou také užitečné. Několikrát se mi už stalo, že jsem něco omylem vymazala – vždy stačilo obrátit se na podporu, která mi rychle pomohla a smazanou stránku vrátila do aplikace.

Integrace wordpress

WordPress je silná blogovací platforma a mít na ní blog je pro všechny vyhledávače správná volba. WordPress je do Showit plně integrován (od druhého balíčku výš), takže můžete využívat jeho benefity.

Úžasná komunita

Showit má vybudovanou báječnou komunitu kolem své značky. Její členové vám vždy rádi poradí a jste víc než vítáni. Navíc pravidelně publikují různé semináře a tipy, hostují zajímavé akce a žijí svým posláním. Přestože se jedná především o weby pro fotografy, hodí se pro kohokoliv – influencery a zajímavé značky, které prodávají své jedinečné produkty a služby. Řekla bych, že showit byl vytvořen pro jedinečné a kreativní lidi. Je milé, že někteří věrní fanoušci značky nazývají sami sebe jako showiteers.

Skvělá zákaznická podpora

Zákaznická podpora showit je skvělá – jsou vždy milí, vtipní, rychlí a cítíte, že vám opravdu chtějí pomoct. Navíc si s nimi můžete chatovat přímo v aplikaci, což je velká výhoda. Mějte jen na paměti, že sídlí v jiném časové, pásmu. Navíc vás pobaví, že J.T. má dva retrívry, že Jeff má rád hotdogy a že Jason vlastní 16 kuřat. A když už jsme u legrace – showit má vtipné technické hlášky. “Whaaaaat?!”, “Whooop – Whooop!” nebo “Hot Dog! – Your site has been published. “ které uvidíte například, když publikujete obsah.

SEO friendly

U každé stránky si můžete jednoduše nastavit její název, metapopisek a klíčová slova pro vyhledávače. Také můžete nahrát obrázek, který se objeví například při sdílení odkazu stránky. Každý obrázek má možnost nastavit potřebné SEO atributy. Jednoduché je taky pracovat se SEO strukturou webu. Navíc jste schopni prostřednictvím embeed kódu showit propojit s dalšími službami jako je e-mail marketing, nastavení vimeo a youtube videí, shopify, google analytics a dalšími pluginy.

Značka, která vás podrží

Sowit je pro mě, zdá se, láska na celý život. Navíc během koronakrize nabídli 3 měsíce zdarma a ještě mi poslali přes oceán toto krásné přání. A nebylo to natištěné přání, které posílají všem, ale přání napsané rukou a pro mě. Velmi mě pobavila poznámka od Karen. Napsala: “P.S. My last name is Jezek – hedgehog”. Což bylo milé, vzhledem k tomu, že posílala dopis do Česka.

Kolik Showit stojí si můžete přečíst v tomto článku.

Showit podpora během koronakrize
Showit podpora během koronakrize

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

  1. […] V předchozím blogu jsem básnila o tom, proč miluji Showit a jak ráda s ním pracuji. A nejsem sama, mnoho webdesignerů tvoří své weby pro své klienty právě a výhradně na Showit. Možná vás tedy může zajímat, kolik stojí Showit předplatné a jestli se vám vyplatí. […]

  2. […] Pro orientaci v Showit nepotřebujete být IT specialista ani profík v angličtině. Vše je velmi intuitivní a základy angličtiny bohatě postačí.  Většina začínajících uživatelů potvrdí, že je to byla jednoduchá a rychlá orientace. Nám se v Showit nádherně pracuje, proč se můžete dočíst v tomto článku. […]

Dárečky pro vás

stáhněte si užitečné zdroje nejen pro tvorbu osobní značky a webu

- Brand dotazník (PDF )

- Průvodce Showit
(PDF)

slevy 10 % na Showit a 50 % na Flodesk

- dvě showit šablony pro web 

- univerzální instagramové šablony pro Canva

- Checklist před spuštěním webu (PDF)

- TOP 3 online marketingové nástroje (PDF)

- Jak na lepší SEO (PDF)

- Moodboard inspirace fontů a barev pro váš web