planoly

Plánujte své sociální sítě v aplikaci Planoly

Slyšeli jste o aplikacích, ve kterých si můžete naplánovat váš instagramový feed? Jednou z nich je Planoly. Tu založila v roce 2013 podnikatelka s náramky, aby usnadnila práci s Instagramem nejen sobě, ale i ostatním. Dnes již Planoly má mnohem větší dosah, můžete přidávat příspěvky i na Facebook, Twitter a nově si plánovat příspěvky i na Pinterest. Všechno máte krásně pohromadě a plánování vašich příspěvků na sociální sítě je jednoduší a přehlednější. Plánovací aplikaci Planoly využijete jak na mobilu tak na desktopu.

 

Jaké má Planoly funkce?

Jak již bylo řečeno, skrze Planoly můžete přidávat příspěvky rovnou na 4 sociální sítě. Pro Instagram a Pinterest se vám nabízí pohled na to, jak bude vypadat vaše sociální síť poté, co nahrajete nové fotografie, které si můžete libovolně přesouvat. V případě, že máte zapnutý business účet pro Instagram a máte ho propojený s business účtem na Facebooku, můžete jednoduše sdílet vaše příspěvky automaticky. Vyberete datum a čas, přidáte sadu vámi vytvořených hashtagů, a váš příspěvek se automaticky nasdílí. To platí i pro účet na Pinterestu.

Ovládání je velice jednoduché a to pomocí systému drag&drop. V kalendáři, který je součástí Planoly, vidíte vaše již přidané i budoucí příspěvky a jejich výsledky. Do tohoto kalendáře si můžete přidávat i vlastní poznámky.

 

plánovací aplikace na sociální sítě planoly

 

Ve free verzi si přidáte Instagram a Pinterest účet, avšak nahrát můžete pouze 30 příspěvků ke každému za měsíc. V této verzi zdarma máte omezené možnosti.

Pojďme se podívat na výhody a plusové funkce placené verze. Ta levnější varianta vychází na 7$ při roční platbě. Což není tak moc na to, kolik funkcí navíc dostanete.Kromě fotografií můžete přidávat i videa a gify. Pro Pinterest zůstává základní analýza, pro Instagram můžete využít pokročilejší analýzu.

Velkou výhodou je, že můžete skrze Planoly odpovídat na komentáře k vašim příspěvkům. Každý příspěvek můžete přesdílet na Facebook a Twitter. Na Instagramu můžete automatický přidat i první komentář, kam můžete vložit například sadu svých vytvořených hashtagů. Pro sdílení příspěvků si jednoduše zvolíte vlastní časy v tak zvaném Quick schedule (rychlý plán) nebo si vyberete nejlepší časy pro sdílení, které Planoly vybralo na základě toho, kdy je vaše publikum online a nejvíce aktivní. Můžete využít řadu filtrů a přesdílet svůj náhled vašeho instagramového feedu. V placené verzi můžete také využívat Shoplinky, označovat ostatní uživatele a přidávat lokaci v příspěvcích.

 

Top 10 věcí, které na Planoly milujeme

1.Plánovací kalendář

 • Můžete si vybrat mezi měsíčním nebo týdenním kalendářem. Vidíte v něm vaše přidané příspěvky, ale i příspěvky budoucí. Pokud využijete funkci Quick Schedule, máte v kalendáři vyznačené časy, kdybyste chtěli přidávat příspěvky a jednoduchým drag&drop systémem neboli přetažením, fotku vložíte na požadovaný den i čas.

 

2. Sady hashtagů

 • Vždycky vás také obtěžovalo pokaždé vymýšlet hashtagy a psát je znovu a znovu dokola nebo je někde složitě kopírovat? V Planoly si vytvoříte sady hashtagů k určitým tématům, které přidáváte, a jednoduše je do popisku příspěvku jedním kliknutím vložíte. Trochu je poupravíte pro specifikaci k dané fotce a je to. Tato funkce vám rozhodně ušetří spoustu času.

 

aplikace planoly

 

3. Sdílení příspěvků na Facebook

 • Každý naplánovaný příspěvek na Instagram můžete přesdílet na Facebook. Velkou výhodou je možnost editovat příspěvek zvlášť. Dát mu jiný popisek, vymazat hashtagy, přidat link či úplně změnit fotku. Jednoduše můžete nastavit i automatické sdílení.

 

4. Plánování instastories

 • V Planoly můžete zaprvé vytvářet a zadruhé plánovat vaše instastories. Opět si můžete naplánovat kdy a v kolik se instastory nasdílí na váš instagramový profil. Dalo by se tedy říct, že máte instagramový účet v Planoly plně pod palcem.

 

5. Záložka Discover

 • Discover vám pomůže v objevování. V Planoly můžete jednoduše hledat příspěvky podle uživatelů, hashtagů, nebo rovnou využít možnosti free fotek z Unsplashe a Pexels.

 

6. Spojení Planoly a Canvy

 • Nově můžete rovnou z Canvy vložit své připravené příspěvky do Planoly. Pro nás naprosto skvělá funkce. V Canvě tvoříme design všech našich příspěvků a nyní můžeme jednoduše kliknout a mít je rovnou v Planoly. 

 

7. Plánování příspěvků na Pinterest

 • V počátcích bylo Planoly pouze pro plánování Instagramu. Nedávno se spojilo s Pinterestem a zjednodušili život mnoha lidem. Mít v jedné aplikaci pod kontrolou plánování jak Instagramu, tak Pinterestu, je velkou výhodou. Zároveň vám poskytne základní analýzu pro váš Pinterest.

 

8. Záložka Drafts

 • Drafts slouží jako pracovní verze. V Planoly to znamená, že si vytvoříte složky podle témat a naplníte si je fotkami, které budete chtít někdy sdílet. Odložíte si je sem a postupem času se k nim vracíte a přesouváte je do náhledu vašeho budoucího feedu. Nemusíte tedy hledat ve složkách ve vašem počítači. Vše máte pohromadě.

 

9. Komentáře

 • V placené verzi vidíte až 15 komentářů u příspěvku. Zároveň na ně můžete skrze Planoly odpovídat.

 

10. Nízká cena

 • Verze Solo, která umožňuje jednomu uživateli přidat jeden Instagramový a jeden Pinterest účet, se všemi zmíněnými výhodami, vás vyjde na 7$ za měsíc ( zhruba 147 korun měsíčně, vždy záleží na aktuálním kurzu dolaru). Tedy za necelých 150 korun za měsíc můžete plánovat váš instagramový feed a příspěvky na Pinterest a nechat Planoly za vás automaticky příspěvky přidávat.

 

Pokud vás Planoly oslovilo, tak jako nás, jděte na planoly.com a pustě si naučná videa, které vás celou aplikací provedou.

 

Showiterka

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

 1. […] pro plánování sociálních sítí využíváme aplikaci Planoly. Nově můžete rovnou z Canvy vložit své připravené příspěvky do Planoly, což je pro nás naprosto skvělá funkce. V Canvě tvoříme design všech našich příspěvků a nyní můžeme jednoduše kliknout a mít je rovnou v Planoly. Více o aplikaci Planoly si přečtěte ZDE. […]