pět špatných důvodů proč podnikat

8 tipů, co zkontrolovat před spuštěním webu

Před spuštěním vašeho nového webu na Showit si zkontrolujte, zda jste na nic nezapomněli. V tomto článku je pro vás 8 tipů, na co se před spuštěním zaměřit.

 

1. Ujistěte se, že délka vašeho obsahu je přiměřená

Pro dobré SEO potřebujete dostatek obsahu (minimálně 300 slov na stránku). Nezahlcujte vašeho čtenáře dlouhými texty. Pokud máte delší obsah, stylizujte ho tak, že zvýrazníte nadpisy nebo přidáte odrážky. Nepište dlouhé souvětí. Věty mějte krátké a poutavé.

 

2. Každá stránka musí mít nastavené SEO title a meta description

Názvy a popisy vašich stránek jsou velmi důležité, pokud jde o SEO, a měly by být jasným ukazatelem, o čem daná stránka je. Využívejte klíčová slova, která usnadní vyhledávání vašich stránek. Více o základním SEO nastavení si přečtěte v článku ZDE.

 

3. Máte fotky ve správné velikosti a dobře pojmenované?

Showit optimalizuje fotky s koncovkou .jpg za vás. Přesto ale doporučujeme nastavit si u běžných fotek zmenšení 1500 px na delší straně a velikost do 250 kb. Prvky s jinou koncovkou si zmenšete vždy sami. K popisu fotek nepoužívejte klíčová slova, ale popište, co fotka zobrazuje a nezapomeňte přidat vaše brand jméno.

 

4. Máte všechny stránky optimalizované pro mobilní verzi?

Zhruba polovina návštěvníků přichází na váš web skrze mobilní telefon. Je důležité připravit a otestovat mobilní verzi.

 

5. Jsou odkazy viditelně označené?

Ujistěte se, že všechny vaše odkazy na webu vynikají. Odlište je například barvou, tučným písmem, podtržením atd.

 

6. Požádejte o SSL certifikát

Aby se váš web nezobrazoval jako nezabezpečený, požádejte technickou podporu o SSL certifikát.

 

7. Dvakrát zkontrolujte všechny odkazy

Klikněte na vše, na co lze kliknout. Proklikejte menu, stránky, newsletter, kontaktní formulář i všechny ikony sociálních médií. Ujistěte se, že vše vede na správné místo a opravte všechny neexistující odkazy.

 

8. Otestujte stránky a proveďte beta test

Zjistěte, jakou rychlostí se načítá váš web. Zkontrolujte, jak dobře jste nastavili SEO a jestli je váš web dobře čitelný. Využijte například seoptimer.com.

Proveďte beta test – poproste vaše kamarády a rodinu, aby otestovali vaše stránky – zda se jim vše zobrazuje, jak má a vše je plně funkční.

 

Pro více tipů co vše zkontrolovat před spuštěním a co na vašem webu na Showit nesmí chybět si stáhněte checklist ZDE.

 

Showiterka

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

  1. […] článku 8 tipů, co zkontrolovat před spuštěním webu na Showit se nechte inspirovat vším, co je na vašem webu důležité zkontrolovat před […]