zdroje pro tvorbu vašeho webu

Užitečné zdroje pro tvorbu webu

90% pracovního dne trávíme na Showit, ale občas jdeme pro inspiraci nebo pro pomoc i na jiné webové stránky. Máme pár oblíbených zdrojů pro tvorbu webu. Prozradíme vám naše favority, kam zajít pro free fotky, kde si kontrolujeme texty či jaké používáme online konvertory.

.

Kde najít fotky

V momentě, kdy nemáte ještě nafocené profesionální fotky na váš web, můžete si reprezentativní fotky stáhnout. Nejlépe, které jsou zdarma a můžete je legálně použít. Takové fotky čerpáme na pexels, usplash a pixabay. Uživatelé tam přidávají jednotlivé fotografie nebo vytváří celé kolekce (my už máme i svého oblíbence). Určitě je z čeho si vybírat, najdete tam fotky věcí, lidí, emocí a všeho co vás napadne. Všechny stránky nabízejí i nepřeberné množství mockupů, které si dotvoříte k obrazu svému.

Kromě fotografií si vyberete i z velkého množství videí, které můžete použít na váš web a tím ho trochu rozpohybovat. O tom více v článku zde.

.

Inspirace na barvy a fonty 

Celkově kreativní věci sbíráme na canva.com nebo na creative marketu. Chodíme se tam jen tak pokochat, inspirovat nebo vybrat font na nový web na míru. Na canva.com si můžete nechat i vygenerovat barevnou paletu podle vašich fotek, aby váš web byl barevně konsistentní. Mimo jiné ji využívám i pro tvorbu instagramových příspěvků.

Více o barvách a fontech v Showit se dočtete ve článku ZDE.

.

Konvertor a změna velikostí fotografií

Pro technické procesy, jako zmenšování velikosti fotek, využíváme například iloveimg.com . Pro konvertování videa do jiného formátu – například z .mp4 do GIF, využíváme ezgif.com. Lze tam i videu zmenšit velikost, sestříhat ho nebo mu přidat titulky.

.

Kontrola textů

Texty, které vkládáte na web, je dobré si nechat zkontrolovat, můžete použít online korektory, například korektor.lingea.com nebo využít služeb lingvisty. Malý tip: pokud si texty píšete ve Wordu, sám vám pomáhá text opravovat a říká vám, kde dopsat čárku či zvýrazní každý překlep.

.

Doufám, že se vás některé odkazy inspirují a ulehčí vám tvorbu webu, zejména na Showit.

Showiterka

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *