Showit

Showit – 5 tipů na co si dát pozor

Pár tipů na co si dát pozor před registrací, během tvorby, ale i po spuštění vašeho webu na Showit.

.

Prohlížeč pro administraci

Pro administraci app.showit.co je vyžadován prohlížeč Google chrome. Showit používá speciální nástroje a skvěle souzní s prohlížečem Google Chrome. Nejdříve si tedy stáhněte tento prohlížeč, pak si založte účet s pomocí návodu a začněte tvořit něco úžasného.

.

Projevení změn na obou verzích

Při samotné tvorbě je důležité kontrolovat, jak se vám jakékoliv změny projevují na mobilní verzi a desktopové verzi. V případě, že přidáte na desktopovou verzi obrázek, musíte zkontrolovat a editovat mobilní verzi zvlášť. Jednou z velkých výhod Showit je postavení mobilní a desktopové verze vedle sebe, okamžitě vidíte provedené změny na obou verzích, jak vidíte níže.

pár tipů na co dát pozor

.

Prokliky

Vždy si zkontrolujte, zda každé tlačítko, každý odkaz, co máte na vašem webu, přesměruje návštěvníka na to správné místo. Je důležité mít připravenou stránku 404, která se objeví v případě neexistujícího linku. Stránky typu 404 se ovšem vůbec nelíbí Googlu, který to zohledňuje při výsledcích analýzy vašeho webu. Před spuštění i po spuštění webu je důležité vše důkladně zkontrolovat, vyzkoušet každé tlačítko, každou šipku i každý prolinkovaný odkaz (obrázek i text).

.

Textová pole

Každý návštěvník vašeho webu má pravděpodobně jinak velké zařízení, skrze které se dívá. Je tedy důležité, aby všude byl dostatek prostoru. V případě, že někdo má menší obrazovku, obraz se mu zmenší. Obrázek se přiblíží k textu a text se roztáhne. Pokud ale text nemá dostatek prostoru v textovém poli, návštěvníkovi se nezobrazí celý. Je tedy velmi důležité, aby textové pole bylo vždy o něco delší, než je samotný text – aby se text měl kam roztahovat.

5 tipů na co si dát pozor - Showit

.

Hierarchie textových prvků

Pro SEO je důležité, abyste v Showit měli správnou hierarchii textových prvků. Pořadí jednotlivých textových prvků je v Showit trochu matoucí.  Na každém canvasu si v levé části seřadíte textové prvky vzestupně i přes to, že doopravdy jdou přesně naopak. Tento systém je důležitý pro Google. Pomůžete mu tím přečíst váš web správně.

Základní SEO v Showit

 

Více důležitých nastavení SEO v Showit najdete v článku: Základní SEO v Showit.

 

Showiterka

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *