web na miru

Webová šablona nebo web na míru?

Potřebujete nový web – jakou cestou se vydat? Webová šablona, web na míru nebo něco mezi?

Vy i vaše podnikání jste se posunuli o velký kus dopředu a delší dobu už cítíte, že uzrál čas na nový web. Jste zkrátka dál (nebo jinde) a váš stávající web to nereflektuje. Víte, že potřebujete nový web, ale nevíte jakou cestou se vydat? V tomto článku popisuji tři různé cesty k novému webu – webovou šablonu, web na míru a také zlatou střední cestu – web na míru z šablony. Víte, která cesta je pro vás ta pravá?

 

Webová šablona

Web z šablony je ideální pro malé podnikatele nebo pro lidi, kteří s podnikáním teprve začínají. Můžete si vybrat z mnoha šablon, dostupných už za pár tisíc korun a najít tu, která k vám pocitově pasuje a která by rozvržením mohla vyhovovat vašim potřebám.

Pak se musíte naučit, jak se s danou šablonou zachází, jak si změnit fotky a texty a taky, jak přenést web na stávající nebo novou doménu.

Hezký vzhled není všechno. Váš web by měl být nejen hezký, ale také funkční – a to i v začátcích podnikání. Dobře nastavit SEO, strukturu a optimalizaci webu chce nejen čas a znalosti, ale také hlubší pochopení. Je přece důležité, aby vás vyhledávače našly a aby se vašim návštěvníkům web dobře procházel.

Výhodou je tedy ucelený design za nízkou cenu. Nevýhodou je mnoho času, který věnujete naučení se tomu, jak šablonu editovat a fakt, že zřejmě uděláte mnoho technických chyb z neznalosti.

Chcete tip na krásné šablony?

Již brzy si budete moct vyzkoušet naše Showit šablony. Ale pozor – máme také základní verzi od každé šablony zdarma – s nimi si můžete udělat jednoduchý one-page web úplně sami ty najdete v inspirativní sekci. Šablony od Showit designerů najdete ZDE. A pokud budete potřebovat pomoct s jakýmkoliv krokem – třeba se spuštěním a přenesením webu na vaší doménu, napište mi. Společně s mou kolegyní vám za rozumnou cenu pomůžeme.

 

Web na míru

Pokud máte zajeté podnikání a vytvořenou značku nebo chcete tak působit, je potřeba, aby váš web promlouval profesionálním a uceleným dojmem. Nemusíte se vtěsnat do šablony. Design, fonty, barvy, logo, rozvržení webu, texty – vše je nastaveno jedinečně pro vás a vaše podnikání na míru tak, aby celek byl harmonický, funkční web, který budete milovat a který bude plnit svou funkci. Nejde jen o barvy, fonty a logo. U webu na míru je nesmírně důležité, pochopit do hloubky své podnikání a nastavit web i značku tak, aby poskytovala prostor pro další růst a rozvoj.

Představte si zkušenost s webem na míru jako cestu na vysokou horu. Víte, že na ní musíte vylézt. Nemáte ale s lezením na horu žádnou zkušenost, nechcete riskovat a nemáte čas učit se všechny informace, které potřebujete k přežití. Proto si najmete průvodce.

Průvodce chápe vaše důvody, proč chcete na horu vylézt – sám v podobné situaci už byl a dostal také na vysokou horu další klienty před vámi. Je tedy zkušený a chápe velice dobře, co potřebujete a proč.

Je to jako kráčet pomalu a v klidu nahoru, užívat si novou zkušenost, dozvídat se také něco o sobě a těšit se na to, co vám přinese budoucnost. Váš průvodce vám mezitím nese batoh, rozdělává oheň, vaří jídlo, podporuje vás a dává pozor, abyste nespadli dolů nebo aby vás cestou nesežral medvěd.

Výhodou webu na míru tedy je, že budete mít unikátní, profesionální web přesně podle potřeb vaší značky. Nevýhodou je čas, který je potřeba na to prozkoumat, pochopit a následně postavit na web každý detail vašeho podnikání tak, aby fungoval harmonicky a srozumitelně pro vaše zákazníky. Nevýhodou je také vyšší cena, která jde ruku v ruce s náročností projektu.

Podívejte se do portfolia na weby na míru ZDE.

 

Web částečně na míru

Existuje také třetí – zlatá střední cesta – web částečně na míru. Bohužel pro tento druh služby neexistuje v češtině příliš vhodný překlad. V angličtině se používá výraz “semi-custom”. Je to vlastně web na míru, ale z šablony.

Dostanete všechny výhody webu na míru (seo nastavení, optimalizaci, spuštění webu na domény), ale použijeme pro to design, který může mít i někdo jiný. Výhodou je, že při této službě, můžeme lehce pozměnit fonty, barvy, logo a rozvržení webu (případně vytvořit nové prvky) a naplnit je vaším obsahem tak, aby to odpovídalo vašim potřebám. Váš web tak může působit unikátnějším a profesionálním dojmem, i když je původně z šablony. Další výhodou je rychlejší dodání a nižší cena, zvláště pokud víte, co chcete a máte připravený obsah (fotky a texty).

 

Pokud chcete vyzkoušet web částečně na míru, vyberte si šablonu, promyslete si, co na svém webu chcete mít a dejte nám vědět.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *