Nastavte si barvy a fonty v Showit. Je to velice jednoduché. V tomto článku se dozvíte nejen, kde se inspirovat, ale také jak si vše nastavit.

 

BARVY

Pokud už barvy máte předem vybrané, jen si je vložíte a tvoříte. Můžete ale stále tápat a být nerozhodní, jestli vybrat tento nebo tento odstín modré. Nechte si pomoci podle vašich fotek. Na canva.com/colors/color-palette-generator/ vložíte fotografii a vygeneruje se vám paleta barev, kterou si pak přenesete do Showit. Canva vám i nabízí možnost si vybrat předpřipravené barevné kombinace, tím si ušetříte práci a budete mít jistotu, že barvy se k sobě hodí. Do vaší paletky si přidejte černou a bílou, určitě je využijete.

Brand identita v Showit

.

FONTY

Fonty můžete využít ty, které vám nabízí Showit. Pokud byste chtěli něco trochu jiného, můžete si stáhnout nové fonty například na creativemarket.com/fonts. Dávejte ale pozor na fonty, které nepodporují českou diakritiku! Vždy si vyzkoušejte různá slova, která obsahují háčky a čárky (jako: ď, ň, ě, š, č, á, ý…. ), ať vidíte, zda daný font vám v pořádku vytvoří například obyčejné české slovo pojďme. Na fotce níže vidíte, že dva z pěti fontů českou diakritiku nepodporují.

Brand identita v Showit

.

JAK SI NASTAVIT BARVY A FONTY V SHOWIT

V Showit nastavíte barvy a fonty v DESIGN SETTINGS, které najdete na levé straně.

Brand identita v Showit

.

1. přidání barev

Zde si můžete nastavit vaší barevnou paletku, také si zde nastavíte, jakým stylem a velikostí budete mít vaše nadpisy, podnadpisy a textové odstavce. Kliknutím na stávající barvu se vám otevře okno, kde si vyberte barvu novou nebo vložte kód barvy, který jste získali na canva.com.

Brand identita v Showit

.

2. přidání fontů

Zde máte dvě možnosti – vybrat si z dostupných Google fontů nebo nahrát úplně nový. Nový font musíte mít ve formátu .woff. Pokud tomu tak není, stačí využít online converter – například cloudconvert.com. Váš font si ve správném formátu nahrajete do MEDIA LIBRARY ve vašem Showit účtu. Následně se vrátíte do DESIGN SETTINGS a nový font přidáte v části CUSTOM FONTS, jak vidíte níže.

.

Showit vám nabízí nespočet možností. Přidejte si vlastní jedinečné barvy a originální styl písma.

 

Showiterka

Nastavení barev a fontů v Showit

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

chcete dostávat

novinky z blogu?

Kdykoliv vyjde nový článek, zašlu vám ho.  Nechci vás zahltit, ani vám zasílat sáhodlouhé prodejní kampaně. Chci jen, abyste dostali nové inspirativní nebo edukativní články přímo do vaší mailové schránky.

Nemusíte se obávat, váš e-mail nesdílím třetím stranám. Navíc se můžete kdykoliv odhlásit.

Nemusíte se obávat, váš e-mail nesdílím třetím stranám. Navíc se můžete kdykoliv odhlásit.

A je to. :)

novinky z blogu?

chcete dostávat