lucie s. brand mentoring

Tři základní otázky ohledně vaší značky

 

Jaké jsou tři základní otázky, které si musíte položit ohledně vaší značky?

 

Jasná a zřetelná message prodává

Říká se: “if you confuse, you loose” nebo taky, že zřetelná message prodává produkty. Uvidět svou značku očima druhých může být podobné, jako snažit se zahlédnout svou etiketu a být přitom víno v láhvi.

 

Položte si tři otázky ohledně své značky

Když dělám brand mentoring k webu se svými klientkami, zajímám se o odpovědi na tři základní otázky. Zdají se na první pohled velice jednoduché. Ve skutečnosti ale musí být v hlubokém souladu.

 

1. Kdo jste?

Pochopit, kdo je ta žena, která značku založila, je nesmírně důležité. Zřejmě si chtěla někdy v životě vyřešit nějakou potřebu a kráčela po nějaké cestě. Tato potřeba bude nejspíš podobná té, kterou mají její klienti. Je důležité podívat se do sebe, na svůj příběh, na místo, odkud jste vyšla, kam kráčíte a proč.

 

2. Kdo jsou vaši klienti?

Poznání toho, kdo jsou, kam kráčí a co potřebují vaši klienti, je podstatné pro tvorbu značky. Když svým klientům porozumíte na hlubší úrovni jejich potřeb, bude pro vás snazší nabídnout jim řešení přesně na míru. Pro vaše klienty pak zase bude jednoduší na vaší nabídku kývnout, protože budou vědět, že právě vaše značka je nezbytná pro jejich další cestu.

 

3. Jaké nabízíte produkty a služby?

Nestojí vaše podnikání jen na jedné noze v podobě pouze jednoho produktu nebo služby? Je velice důležité vytvořit ekosystém produktů a služeb, které se navzájem podporují, které komplexně řeší klientovu potřebu a zároveň pracují s jeho vzrůstající důvěrou.

Může se také stát, že pracujete s více typy klientů nebo že máte služby a produkty pro DYI klienty (ti, kteří chtějí na naplnění potřeby pracovat sami) i pro VIP klienty (ty, kteří chtějí komplexní řešení na míru). I tady platí, že by se váš systém produktů a služeb měl navzájem podporovat a propojovat s podstatou vaší značky.

 

Souladu nemusí být jednoduché dosáhnout.

Odpovědět si na všechny otázky pravdivě, realisticky a obchodně nemusí být vždy jednoduché. Měla by ale zavládnout zřetelnost, jasnost a soulad – pak může vaše značka promlouvat k vašim klientům tak, že ji porozumí, protože si ji zasadí do svého osobního rámce. Když vaší značce porozumí, můžou jí dát roli ve svém životě. Pokud potenciální zákazníci vaší značce neporozumí, půjdou se porozhlédnout jinam.

Nabízím možnost brand mentoringu, kde se těmito tématy budeme dopodrobna zabývat. Je to skvělá příležitost vše si ujasnit ještě před tím, než se pustíme do tvorby webu. Budete tak mít stoprocentní jistotu, že poté bude váš web i vaše značka v souladu s tím, kde jste nyní a kam jste se rozhodla dále růst. Projít si brand mentoringem je také levnější, protože celá tvorba webu je pak postavená na pevných základech.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *