Jak si připravit fotky a texty na web? Dalším krokem při tvorbě vašeho webu na Showit je příprava nejen fotek ve správné velikosti a kvalitě, ale také textů, kterými naplníte váš web.

 

 

FOTKY 

  • Showit automaticky přizpůsobuje velikost fotografií, pokud jsou fotografie ve velikosti 3500 px na širší straně. Přizpůsobí si ale pouze fotky ve formátu JPEG. Formát PNG vždy optimalizujte vy. Z naší zkušenosti vyplynulo, že pro rychlejší načítání webu, je vhodné mít běžné fotky ve velikosti maximálně do 250 kb, s rozměry do 1500 px na širší straně, a rozlišení nastavené na 70 DPI. Fotky, které budete mít přes celou šířku stránky, můžou být ve velikost do 750 kb s rozměry 3500 px na širší straně a se stejným rozlišením.
  • Je důležité přejmenovat si fotky pomocí klíčových slov – například jste svatební fotografka, vaše fotky ze svateb budou pojmenovány: svatebni_fotografie – misto_svatby – vase_jmeno. To je velmi důležité pro SEO, které koneckonců na svém webu také budete nastavovat.
  • Připravené fotografie nahrajte v Showit do MEDIA LIBRARY, kterou najdete v levé části v SITE panelu. Vytvořte si klidně více složek, ulehčí vám to orientaci.

 

TEXTY

  • Připravte si texty, kterými naplníte svůj web. Budete potřebovat něco o vás, kdo jste a co děláte. Napište, jaká byla vaše cesta i jaká je vaše mise. Popište služby nebo produkty, které nabízíte. Připravte si také časté otázky a jejich odpovědi, reference a další informace.
  • Vždy je dobré si texty nechat zkontrolovat, můžete použít online korektory nebo využít služeb lingvisty. Nejjednodušší způsobem, pokud psaní není vaše silná stránka, je najít si zkušeného copywritera. Ten vám napíše texty na míru a váš web to pozvedne na vyšší level.
  • Nezapomínejte, že někdy méně je více, vaši potenciální klienti nebudou chtít číst sáhodlouhé romány, šetřete jejich čas a vyjádřete vše stručně a jasně.

 

Pokud tyto přípravy máte za sebou, nebojte se a pusťte se do tvoření. Nastavte si vaší brand identitu, využijte barvy, které vyjadřují, kdo jste a co děláte. Nebojte se experimentovat, Showit má toho tolik co nabídnout! Pokud hledáte inspiraci, v našem článku Web na showit?, najdete pár inspirativních žen, které mají vytvořený web právě s pomocí platformy Showit. Nebo stačí kouknout do portfolia.

Terka, Showit specialistka

Showit – příprava fotek a textů

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

chcete dostávat

novinky z blogu?

Kdykoliv vyjde nový článek, zašlu vám ho.  Nechci vás zahltit, ani vám zasílat sáhodlouhé prodejní kampaně. Chci jen, abyste dostali nové inspirativní nebo edukativní články přímo do vaší mailové schránky.

Nemusíte se obávat, váš e-mail nesdílím třetím stranám. Navíc se můžete kdykoliv odhlásit.

Nemusíte se obávat, váš e-mail nesdílím třetím stranám. Navíc se můžete kdykoliv odhlásit.

A je to. :)

novinky z blogu?

chcete dostávat