Boudoir focení - co si vzít na sebe

Boudoir focení – co si vzít na sebe?

Co si vzít na sebe na boudoir focení? Jaké zvolit oblečení na boudoir focení je nejčastější otázka, kterou si pokládá každá má klientka. Samozřejmě se to liší podle typu focení, ale pokud vám mohu něco doporučit, pak to, abyste si vzala takové oblečení, ve kterém se cítíte pohodlně a které podtrhuje to, kdo jste.

Nemusíte si kupovat nic nového nebo něco, co není váš styl jen kvůli focení. Není potřeba se do někoho stylizovat. Jestli doma nenosíte korzety a vysoké podpatky, pak je určitě není potřeba nosit na focení. Pokud dáváte přednost jednoduchému, bavlněnému spodnímu prádlu a obyčejnému šedému tílku, pak si ho na focení klidně vezměte – vypadá to skvěle a nevezme vám pozornost jako to umí například křiklavé nebo vzorované oblečení.

Neexistují žádná pravidla, co se musí nebo nemá. Jediné, co bych vám za sebe ráda doporučila, je, abyste volila takové oblečení, ve kterém se cítíte svá a osobitá, které vám dobře sedne a kde si nemusíte dávat pozor, že se něco “nakrčí” nebo “vyleze”.

Boudoir focení probíhá ve studiu a skládá se ze tří částí.

Portrét

Začínáme portrétem – zde se skvěle hodí něco, kde se cítíte žensky a osobitě, kde jste to vy – klientky si nosí oblíbené šaty, zajímavé a osobité, módní kousky, bílé tričko a roztrhané džíny, huňaté svetry a ponožky, ale také třeba kašmírový svetr po babičce s osobním významem. Pokud chcete poutat pozornost více na váš výraz a na oči, doporučuji jednoduché věci a barvy – bílá košile, černý rolák, jednobarevný svetřík nebo klasické tričko.

Boudoir

Po portrétu následuje boudoir focení, které probíhá nejvíce v posteli. Skvělě se hodí světlé nebo barevné spodní prádlo a body, které je možné na začátek doplnit župánkem, košilí, svetříkem nebo kardiganem. Často se také stává, že pokud se klientka odváží, můžeme fotit nahé fotky – zde se na začátke hodí například župánek, bílá rozepínací košile nebo třeba jen bílé bavlněné prostěradlo.

Noir

Po boudoirové části fotím tmavou část nazvanou noir, kde převažují černobílé fotky, siluety a detaily. Pro tento typ focení se dobře hodí černé body, sexy prádlo, punčochy, podvazky nebo vysoké lodičky. Také černé krajky vypadají na černobílých fotkách sexy a rafinovaně. Noir je možné pojmout také více jednoduše nebo sportovněji – zde dobře vypadá jednoduché bavlněné prádlo nebo třeba sportovní Calvin Klein prádlo. Záleží jen na vás, čemu dáváte přednost.

Barvy na focení

Obecně klientkám doporučuji přinést si tři druhy barev oblečení – něco bílého ( bílá je ženská, elegantní, minimalistická, čistá), něco černého (černá je sexy, tajemná) a něco barevného. Každá barva nese svůj význam – růžová je romantické, červená vášnivá, fialová je tajemná a lahvově zelená zase více uzemňuje. Popřemýšlejte o tom, co o vás zvolená barva bude prozrazovat.

Na focení se prosím vyhněte neonovým barvám a geometrickým vzorům.

Doplňky

Doplňky volte tak, aby doplňovaly váš styl a spíše, aby nebraly pozornost vám samotné. Skvělé je vzít si šperky s osobním významem. Úžasně vypadají také šperky na tělo a je s nimi vždy možné vytvořit sexy fotky a detaily.

Pokud nosíte brýle, ráda vám v nich udělám pár fotek, ale nedoporučuji je (kvůli reflexím) použít na celé focení.

Ve studiu si take můžete zapůjčit lodičky na vysokém podpatku ve velikostech 37-41.

 Více o boudoir focení najdete ZDE.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *